Козацький Шлях 2021: Регламент
Регламент проведення відкритих крейсерських перегонів VI вітрильної регати «КОЗАЦЬКИЙ ШЛЯХ» за маршрутом Дніпро – Запоріжжя – Нікополь – Херсон – Очаків – Миколаїв.
У програмі шостого «всеукраїнського спортивно – патріотичного фестивалю «козацький шлях» 2021 року проводиться 3 27 червня по 06 липня 2021 року на честь державних свят україни:
- дня конституції україни (27 червня 2021 року)
- дня флоту україни (04 липня 2021 року)
- видатних подій в історії українського народу шляхом активної участі в присвячених їм національних та державних програмах за підтримки кабінету міністрів україни, міністерства оборони україни, дніпрпетровської облдержадміністрації.
Повноважними організаторами заходу є приналежний до національної повноважної організації Дніпропетровський Міський Крейсерський яхт-клуб спільно з Благодійним фондом «Пісні народжені в АТО» і Громадською організацією Творчим Об’єднанням «Золота Паланка» Війска Запорожського низового , за сприянням обласної Флотилії ВКПСУ та вітрильних федерацій Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей.
Безпосереднє керівництво проведенням регати та суддівство здійснюються Перегоновим комітетом, призначеним Повноважним організатором.
ПРАВИЛА.
1.1. Змагання проводяться за: Правилами Вітрильницьких Перегонів 2017-2020 р.;
– Посібником ВФУ щодо проведення крейсерських перегонів та діючими спеціальними обов’язковими настановами World baling 2016-17 відповідно до 4 категорії плавання;
– Клубними правилами вимірювання .
1.2. При розходженні з транспортними та іншими судами, які не беруть участь у перегонах, діють «МППЗС-72» та «Правила плавання по внутрішніх водних шляхах України».
1.3. При проходженні по ВВШ, ДБЛК, ХМК «Рвач» всі яхти повинні дотримуватися місцевих правил плавання.
1.4. Правила перегонів можуть зазнати інших непринципових змін. У разі запровадження таких змін, їх повний текст міститиметься у вітрильницькій інструкції;
2. РЕКЛАМА ТА ПРАПОРИ.
2.1. Уся реклама, що розміщена на корпусі, вітрилах яхти, одязі й спорядженні учасників регати, має бути погоджена з головою організаційного комітету і не містити найменувань та пропаганди політичних партій. Повноважний організатор може зобов’язати учасників нести рекламу благодійних організацій та меценатів регати.
2.3. Всі яхти, що беруть участь у регаті «Козацький Шлях », зобов’язані нести прапори згідно діючому законодавству, а також прапор регати «Козацький Шлях» и банери спонсора регати.
3. УМОВИ ДОПУСКУ ТА ЗАЯВКИ.
3.1. Змагання відкриті, особисті, багатоетапні і відносяться до IV категорії СОН WS.
3.2. До участі у перегонах допускаються члени команди, що мають дозвіл лікаря та вміють плавати. Екіпаж яхти має складатися не менш ніж з 2-х кваліфікованих осіб.
3.3. Перед початком кожного з етапів допускається заміна членів екіпажу за винятком капітана яхти; у разі зміни капітана буде змінено статус судна у загальному заліку.
3.4. Кожне судно повинно мати чинний на 2021 рік «Акт технічного огляду» із засвідченням права на участь судна у перегонах відповідної категорії. Перегоновий комітет проводитиме перевірку відповідності спорядження й обладнання при контрольному огляді.
3.5. Кожна з яхт повинна мати механічний двигун, який забезпечував би судну можливість рухатися зі швидкістю 4 вузли на спокійній воді і запас пального на 5 годин ходу у крейсерському режимі.
3.6. Змагання відбуватимуться серед яхт, розподілених по наступних залікових групах:
1 група: для яхт із LOA не більше за 7,2м;
2 група: для яхт із LOA від 7,21м до 7.99м включно;
3 група: для яхт із LOA від 8.00м і більше;
4 група: туристи.
Розподіл яхт може бути змінено перегоновим комітетом.
3.7. Попередні заяви на участь у перегонах регати «Козацький Шлях» приймаються у електронному вигляді на e-mail: tangoregata@gmail.com до 01 травня 2021 р. У попередній заявці мають бути зазначені: назва яхти, довжина яхти (LOA), місце базування, залікова група, кількість членів екіпажу, Призвище, Імя, По батькові капітана, етапи регати, у яких планується взяти участь, кінцевий пункт, якого планується досягти, телефони для зв’язку.
3.8. Перелік яхт на шлюзування буде сформований до 10.06.2021 року під час реєстрації на мандатній комісії.
3.9. Під час реєстрації кожен екіпаж має пред’явити наступні документи::
• кваліфікаційні документи капітана;
• судновий квиток;
• акт технічного огляду із засвідченням відповідної категорії;
• запис на участь (ф.№12); страхові поліси.
3.10. Класифікаційний кодекс ISAF 22 не застосовуватиметься.
4. ВИТРАТИ І СТАРТОВІ ВНЕСКИ.
4.1. Усі витрати щодо участі й транспортування яхт до місця змагань несуть заявники.
4.2. Витрати на шлюзування 25 яхт учасниць Регати в обидві сторони бере на себе повноважний організатор.
4.3. Кожний екіпаж яхти, який бере участь у перегонах, сплачує стартовий внесок розміром 200 гривень. Стартові внески витрачаються на поточні потреби регати.
5. ПРОГРАММА ТА РОЗКЛАД РЕГАТИ.
5.1. Відкриття регати та парад учасників о 8.15 год. 27червня 2021 р.,
в Міському Крейсерському яхт-клубі м.Дніпро. Старт регати о 9.30 на акваторії Дніпра знизу острова Монастирський навпроти пам’ятника Слави м. Дніпро.
5.2. Закриття регати 5-6 липня в м.Очакив-м.Миколаїв .
5.3. Місце проведення перегонів – Чорне море (прибережна зона), Дніпро – Бугський лиман, акваторія річки Дніпро та її водосховища.
5.4. Етапи перегонів для всіх груп яхт:
1- й етап 27 червня : м.Дніпро – м. Запоріжжя; Шлюзування;
2- й етап 28 червня : м. Запоріжжя – м. Нікополь;
3- й етап 29 червня : м. Нікополь – затока Гаврилівська;
4- й етап ЗО червня : затока Гаврилівська – затока Республіканець;
5- й етап 1 липня : затока Республіканець – м. Каховка . Шлюзування;
6- й етап 2 липня : м. Нова Каховка – м Херсон. Оформлення документів на м. Очаків;
Окремий залік 3 липня : м. Херсон – м. Гола Пристань ; Перехід до с. Кизомис.
7- й етап 4 липня : Вихід в Лиман, старт на м. Очаків(коса Волоська); Заходи.
Закриття регати.
Окремий залік 5 липня : м. Очаків – м. Миколаїв. Гонка за участью яхтсменів Миколаїва. Підведення підсумків в Областному яхт-клубі,районі причалу 8 м.Миколаїв.
06 липня зворотній перехід до м. Очаків, заходи, можливо відвідування пам’ятних місць на Кінбурнській косі, стоянка з сторони моря за сприянням погодних умов.
5.5. Організаційний та перегоновий комітет може прийняти рішення про корегування перегонів до відповідних погодних умов та урочистих заходів.
5.6. Яхти учасниці повинні пройти шлюзування при поверненні з регати до 28.07.2021р.
6. ВІТРИЛЬНИЦЬКА ІНСТРУКЦІЯ.
6.1 .Вітрильницька інструкція буде надана капітанам яхт безпосередньо на мандатної комісії, яка відбудеться з 01.06 по 10.06.2021р. для яхт з міста Дніпро в Дніпропетровському міському крейсерському яхт-клубі за адресою: вул. Січеславська Набережна 1-а.
6.2.Яхти з інших міст пройдуть реєстрацію 27 червня 2021р. за тією ж адресою.
7.3АЛЇК ТА СИСТЕМА ПОКАРАНЬ.
7.1. Залікові покарання за правилом 44.3 (а),(Ь) не застосовуватимуться.
7.2. Якщо судно завчасно перетинає стартову лінію (DNS) чи при застосуванні правила ЗО «Стартові покарання»(08С) не виконує виправдовування, то на фініші його результат буде погіршено на два місця, як залікове покарання відповідно до правила 44.3(c).
7.3. За незначні порушення правил може бути накладене відсоткове покарання, якщо тільки це не стосується правил безпеки (п.11.2. «Посібника кр.перегонів»),
7.4. Стосовно порушників «МППЗС» та «ВВШ» Повноважний організатор надає право Перегоновому комітету обирати форми покарань з огляду на характер кожного конкретного випадку.
7.5. Місце яхти на кожному етапі перегонів у своїй заліковій групі визначається за фактичним часом проходження дистанції, який був зафіксований на фініші і скорегованим щодо покарань. У разі виникнення рівноваги у загальному заліку перевага надаватиметься яхтам,що мають кращі результати у більш довгих перегонах.
7.6. Для загального заліку кількість очок, які яхта одержала в окремих перегонах, помножується на коефіцієнт, який присвоєно перегонам, а саме: Запоріжжя-Нікополь, Нікополь – Гаврилівна – коефіцієнт 1,25 , всім іншим перегонам коефіцієнт – 1,0.
7.8. Жодні результати не вилучаються. Загальне місце яхти визначається сумою очок набраних яхтою в усіх перегонах відповідно до Додатку А ПВП.
8. БЕЗПЕКА ТА СУДНА ПІДТРИМКИ.
8.1. Судно або учасник перегонів мають надати всіляку, на яку тільки спроможні, допомогу будь-якій особі або судну, які є у небезпеці.
8.2. На будь-які судна підтримки, тренерські катери, тощо, Перегоновим комітетом можуть бути покладені додаткові обов’язки щодо безпеки проведення перегонів.
9. ОПЕРАТИВНИЙ ЗВ’ЯЗОК.
9.1. Всі особливості організації змагань яхт учасники можуть своєчасно з’ясовувати за допомогою мобільного зв’язку . Для своєчасного отримання оперативної інформації про можливі незначні зміни дати, часу і організації проходження флоту Регати через міста,
старту і фінішу, екіпаж кожної яхти, до приєднання до складу флоту Регати на проміжних етапах, повинен надати оргкомітету номери своїх телефонів для оперативного зв’язку і призначити відповідального за оперативний зв’язок з оргкомітетом.
9.2. Кожна яхта впродовж змагань та переходів повинна мати працюючу рацію та мобільний телефон, та обов’язково інформувати про проходження контрольних пунктів зазначених у інструкціях і також про всі надзвичайні ситуації.або зміну режиму плавання.
10. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.
10.1. Для участі в урочистостях та нагородженнях екіпажі яхт повинні мати парадний спортивний одяг.
10.2. За підсумками кожного з етапів регати «Козацький Шлях», а також за весь маршрут м. Дніпро – м. Очаків, нагороджуються переможці у кожній заліковій групі.
10.3. Нагородження проводиться за наступних умов:
– якщо у групі взяло участь 2 або 3 яхти – то тільки за перше місце;
– якщо 4 яхти – за перше та друге місця, якщо 5 або більше яхт – за перші три місця
11. БЕЗПЕКА І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.
11.1. Відповідальність за рівень підготовки екіпажу та його відповідність рівню змагань несуть капітани яхт та заявники. Капітан несе повну відповідальність за безпеку яхти та екіпажу, а також за обладнання та забезпечення яхти відповідно до вимог щодо крейсерських перегонів відповідної категорії змагань.
11.2. Кожен спортсмен бере участь у перегонах регати «Козацький Шлях» на свою відповідальність і власний ризик (засадниче правило 4 ПВП).
11.3. Перегоновий комітет, Організаційний комітет регати «Козацький Шлях», інші керівні комітети, обслуговуючий персонал і особи, які безпосередньо проводять перегони, не беруть на себе відповідальності за життя, можливі травми учасників, пошкодження або втрату майна, що спричинилися у змаганнях або у зв’язку зі змаганнями.
11.4 Змагання проводяться у відповідності до діючих на момент дат проведення регламентуючих документів МОЗУ, Кабміну України, місцевих органів влади що до дотримання санітарно-епідеміологічних норм та вимог в період епідемії COVid -19.
12. СТРАХУВАННЯ.
12.1 Кожний учасник повинен мати дійсний на період проведення регати поліс страхування від нещасного випадку.
12.2. Кожне судно-учасник перегонів повинне мати на період змагань дійсне страхове свідоцтво щодо страхування відповідальності перед третіми особами.
13. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ : 066-240-67-80, 067-637-09-29 або E-mail: tangoregata @gmail.com
Цей регламент є офіційним запрошенням до участі у перегонах регати «Козацький Шлях»
“11.3. Перегоновий комітет, Організаційний комітет регати «Козацький Шлях», інші керівні комітети, обслуговуючий персонал і особи, які безпосередньо проводять перегони, не беруть на себе відповідальності за життя, можливі травми учасників, пошкодження або втрату майна, що спричинилися у змаганнях або у зв’язку зі змаганнями.”
Обязаны обеспечить спасательное судно и санитарное судно с медицинской помощью на случай инфаркта-инсульта -прободения язвы желудка или травм, реанимационные мероприятия. Вызов на берег машины скорой медицинской помощи для эвакуации больного в больницу на всей протяжённости маршрута гонки!!!